Застосування лікарських засобів (ЛЗ) належної якості передбачає терапевтичну дію у відповідності з  фармакологічними властивостями діючої речовини , але при цьому можуть виникнути небажані побічні реакції. Вони зумовлені властивостями компонентів препарату або особливостями відповіді організму на його введення. Застосування препаратів в клінічній практиці базується на обов’язковій оцінці співвідношення користь/ризик, коли ймовірна користь від застосування ЛЗ  суттєво переважує потенційний ризик.Це потребує не тільки переконливих доказів ефективності ЛЗ, но і вивчення їх безпеки.

Спостереження за безпекою ЛЗ здійснюється в рамках фармаконагляду.

Фармаконагляд – процес, пов’язаний із виявленням, збором, оцінкою, вивченням та запобіганням виникненню побічних реакцій, несприятливих подій та будь-яких інших питань, пов’язаних з безпекою та ефективністю застосування ЛЗ.

Побічна реакція – будь - яка ненавмисна і шкідлива реакція на ЛЗ; будь-яка ненавмисна і шкідлива реакція на ЛЗ, якщо вона спричинена  чи прискорена активним компонентом (одним з інших компонентів) або пов’язана з порушеннями, що виникають у процесі виробництва.

Фармаконагляд спрямован на отримання найбільш оптимальних результатів лікування лікарськими засобами. Він дозволяє встановити ризики при застосуванні препаратів після надходження їх на ринок. Виявлення такої інформації дає можливість призначити препарати розумно з урахуванням наявних даних і тим самим попередити розвиток різних непередбачених побічних реакцій або зменшити їх вплив, в результаті дозволяє пацієнту отримувати найбільш оптимальне лікування.

Здійснення діяльності з фармаконагляду відбувається у відповідності з «Порядком здійснення фармаконагляду» , затвердженого наказом МОЗ України 27.12.2006 року №898 у редакції наказу МОЗ України від 26.09.2016 року №996 , стандартом «Настанова. Лікарські засоби. Належні практики фармаконагляду», затвердженого наказом МОЗ України 21.05.2015 року № 299. Ці документи гармонізовані з міжнародними підходами до здійснення фармаконагляду (ВООЗ) та європейським законодавством (Директива Європейського Парламенту та Ради ЄС від 06.11.2001 № 2001/83 ЄС).

Представництво компанії «Мілі Хелскере Лімітед» Велика Британія в Україні здійснює збір інформації про побічні реакції при застосуванні препарату Респіброн та передає її до відділу фармаконагляду власника реєстраційного посвідчення Lallemand Pharma International, Switzerland / Лаллеманд Фарма Интернационал, Швейцария.

До уваги медичних робітників, пацієнтів, осіб та організацій, що представляють інтереси пацієнтів!

Якщо Ви маєте інформацію щодо побічних реакцій при застосуванні препаратів, власником реєстраційних посвідчень на які є Мілі Хелскере Лімітед, Велика Британія, просимо повідомити відповідальних співробітників представництва компанії. Це можна зробити наступними шляхами:

1. Зателефонувати:

Моб.тел. +38(067)500-67-59 – 24 години/7 днів на тиждень

Моб.тел. +38(067)247-50-33 – 24 години/7 днів на тиждень

Тел. +38(044)498-13-34 – з 9-00 до 18-00 з понеділка по п’ятницю

Тел./факс. +38(044)498-13-35 - 24 години/7 днів на тиждень в автоматичному режимі

2. Написати на електронну адресу:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

3. Заповнити форму Карти-повідомлення про побічну реакцію (надається нижче) та відправити на електрону адресу (див. п.2) або у паперовому варіанті на адресу Представництва «Мілі Хелскере Лімітед»:

01032, м.Київ, бульвар Т.Шевченка, 33-Б, БС5.

- Форма для медичних працівників
- Форма для пацієнтів

Онлайн форма:

Карта-повідомлення про побічну реакцію лікарського засобу для споживачів;
Карта-повідомлення про побічну реакцію лікарського засобу для медичних фахівців;

 

Ми будемо вдячні Вам за повідомлення!