Імунітет, що це таке?


Імунна система - система органів, яка об'єднує органи і тканини, які захищають організм людини від захворювань.

Імунна система розпізнає безліч різноманітних збудників і відрізняє їх від біомолекул власних клітин.

Кінцевою метою імунної системи є знищення чужорідного агента, яким може виявитися хвороботворний мікроорганізм, чужорідне тіло, отруйна речовина або переродилася клітина самого організму.

Імунітет буває:


Набутий імунітет формується під впливом зовнішнього середовища, після "першої зустрічі" з конкретним антигеном - за зберігання інформації про цю "зустріч" відповідають клітини пам'яті (Т-лімфоцити). Набутий імунітет високо специфічний по відношенню до конкретного типу антигенів і дозволяє швидше і ефективніше знищувати їх при повторному зіткненні.

Вроджений імунітет. Людина народжується з певним набором антитіл, закладеним в нього генетично. Характеризується здатністю організму знешкоджувати чужорідний і потенційно небезпечний біоматеріал (мікроорганізми, токсини, пухлинні клітини, клітини, інфіковані вірусом), існуючий спочатку, до першого попадання цього біоматеріалу в організм.
Імунна система захищає організм від інфекції в кілька етапів, при цьому з кожним етапом підвищується специфічність захисту. Найпростіша лінія захисту є фізичні бар'єри, які запобігають потраплянню інфекції  бактерій і вірусів  в організм. Якщо збудник проникає через ці бар'єри, проміжну неспецифічну реакцію на нього здійснює вроджена імунна система.
На випадок, коли збудники успішно долають вплив вроджених імунних механізмів, у хребетних існує третій рівень захисту  придбаний імунний захист.

Респіброн має подвійний механізм діїпри

  • Активує неспецифічну резистентність (швидкий захист протягом 2-4 тижнів від початку прийому Респіброну) за рахунок мембранних антигенів, що входять до складу препарату, шляхом активації дендритних клітин, нейтрофілів, макрофагів і NK-клітин; індукції фагоцитозу і клітинного лізису за рахунок стимуляції адгезії макрофагів на бактеріях
  • Активує специфічний імунітет (тривалий захист, протягом декількох років) шляхом підвищення рівня продукції ІЛ-2, специфічних сироваткових IgA, IgG, IgM і slgA, активації ефекторних CD4 і CD8 Т-лімфоцитів, активації В-лімфоцитів.

mech deysvia1 ua
mech deysvia2 ua

 

Механізм дії

    • Toll-Like (рецептори тривоги) - інструмент для розпізнавання мікробних агентів клітинами вродженого неспецифічного імунітету;
    • DC - дендритная клітина запускає механізм неспецифічного і специфічного імунної системи;
  • NK - природний кілер, клітина вродженого імунітету, яка знешкоджує вірусіндуцірованная клітини;
  • TL - T-лімфоцити забезпечують розпізнавання і знищення клітин, які мають чужорідні антигени;
  • BL - B-лімфоцити запускають синтез імуноглобуліну lgM, lgG, lgA;
  • slgA і lg M, lgG, lgA - забезпечують противірусний захист, блокують прикріплення вірусів і бактерій до слизової оболонки дихальних шляхів.