Грип - важке інфекційне захворювання. Причиною несприятливого результату можуть бути яскраво виражений нейротоксикоз з гіпертермічним і менінгоенцефалітіческого синдромом, а також фібринозно-некротичний ларинготрахеїт, геморагічний діатез аж до виникнення геморагічного набряку легенів і діапедезних крововиливів в речовина мозку.

Крім того, грип небезпечний ускладненнями, вони можуть виникати в будь-які терміни від початку хвороби. Найбільш частими є отити (катаральні або гнійні), запалення придаткових пазух (синусити), гнійний ларинготрахеобронхіт, вогнищева або сегментарна пневмонія. Всі ці ускладнення виникають при нашаруванні на грипозну інфекцію бактеріальної флори.chem opasen grip

Особливо важко, довго і хвилеподібно протікають гнійні або гнійно-некротичні ларинготрахеобронхіту у дітей раннього віку, що клінічно проявляються синдромом крупа. Вогнищеві пневмонії при грипі також завжди обумовлені приєднанням бактеріальної інфекції. При їх появі стан різко погіршується. Посилюються симптоми інтоксикації, температура підвищується до більш високих цифр або знову піднімається в разі, якщо вона вже знизилася до норми. Кашель частішає, стає глибоким, вологим, посилюється задишка, з'являється ціаноз.

З неврологічних ускладнень можуть бути менінгіт, менінгоенцефаліт та енцефаліти, рідше невралгії, неврити, полі-радикулоневрити.

Чим же небезпечний грип для вагітної жінки? Теоретично вірус через кров може потрапити в матку і інфікувати плід. Якщо це відбувається на ранніх стадіях розвитку зародка, то досить часто вагітність мимовільно переривається. У більш пізній час - на 2-му і 3-му місцях, коли йде закладка органів, - вірусна інфекція здатна стати причиною дефектів їх розвитку.

У цієї проблеми є й інша сторона. Відомо, що чим менше мати до і під час вагітності була чимось інфікована, тим більша ймовірність, що буде частіше хворіти її дитина. Адже під час вагітності плід отримує від матері готові антитіла, що захищають його від інфекцій. Але це, звичайно, не означає, що, виношуючи маляти, потрібно перехворіти всіма інфекційними захворюваннями.