Три штами вірусу грипу - H3N2 (Гонконг), H1N1 і вірус грипу "В" будуть циркулювати в зимовому сезоні 2016-2017 року, але катастрофічних наслідків епідемії Міністерство охорони здоров'я не очікує.

tri shtampa

Як повідомила головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я Ольга Голубовська на брифінгу в Києві в середу, "нічого надприродного він нам не принесе, це не нові штами і нічого трагічного в них немає".

"Хворіти на грип в цьому сезоні будуть, наше завдання мінімізувати кількість важких ускладнень і запобігти смертельним випадкам", - сказала вона. 

О.Голубовська порекомендувала пройти вакцинацію і при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря в перші години захворювання.

"Ми маємо засоби специфічної терапії грипу, але вони ефективні в перші дні і години захворювання. З досвіду минулого року, коли стали гинути люди, ми побачили, що середній час надходження до стаціонару склало 5-10 днів. Коли піднялася інформаційна компанія, тоді кількість пізніх звернень до лікаря знизилася ", - сказала вона.

О. Голубовська підкреслила, що "грип, на відміну від інших респіраторних захворювань, має досить чітку клінічну картину, яка описана в наказах Міністерства охорони здоров'я".

"У нас є наказ МОЗ, який регламентує ведення, і лікування хворих на грип. За основу протоколу взяті американські рекомендації, і якщо є підозри на грип, хворі повинні правильно поводитися, відповідно до протоколів, або направлятися в стаціонар", - сказала вона.

За матеріалами сайту http://interfax.com.ua/