У МОЗ орієнтуватимуться на американські рекомендації.

tri vida gripa

У зимовому сезоні 2016-2017 року в Україні будуть циркулювати три штами вірусу грипу - H3N2 (Гонконг), H1N1 і вірус грипу "В". Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на головного позаштатного інфекціоніста Міністерства охорони здоров'я Ольгу Голубовську.

"Хворіти на грип в цьому сезоні будуть, наше завдання мінімізувати кількість важких ускладнень і запобігти смертельним випадкам", - сказала вона.

Голубовська порекомендувала пройти вакцинацію і при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря в перші години захворювання.

"Ми маємо засоби специфічної терапії грипу, але вони ефективні в перші дні і години захворювання. З досвіду минулого року, коли стали гинути люди, ми побачили, що середній час надходження до стаціонару склав 5-10 днів. Коли піднялася інформаційна компанія, тоді кількість пізніх звернень до лікаря знизилася ", - зазначила вона.

Голубовська підкреслила, що "грип, на відміну від інших респіраторних захворювань, має досить чітку клінічну картину, яка описана в наказах Міністерства охорони здоров'я".

"У нас є наказ МОЗ, який регламентує ведення, і лікування хворих на грип. За основу протоколу взяті американські рекомендації, і якщо є підозри на грип, хворі повинні правильно вестися відповідно до протоколів, або направлятися в стаціонар", - сказала вона.

Як повідомляв Кореспондент.net, медики чекають першу хвилю грипу в Україні в грудні. Це буде вірус А/Гонконг (H3N2). Як повідомила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко, імунітету до нього, саме до цього штаму, у населення немає.

За матеріалами http://korrespondent.net/ukraine/