Новий штам вірусу

06 09 17 2kogda v ukraine

Це штам грипу типу А/Michigan/45/2015 року, подібний A(H1N1) pdm09. Він прийшов на зміну штаму "Каліфорнія", який ми знаємо як свинячий грип, каліфорнійський грип, пандемічний грип. Він в своєму складі має штам "Мічиган". Його виявили в північній півкулі в 2015 році. Там він і циркулював в 2015-16 роках. Під час аналізу захворюваності ми не бачили там розвитку великих епідемій і тим більше пандемії. Тому ми не очікуємо високого рівня захворюваності зараз в Україні.
Але він є тим самим Н1N1, яким перехворіли. 56% українців мають імунітет до цього штаму.


Штами вірусу, які будуть в Україні

В Україні будуть поширені штами A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong / 4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. "Брісбен" і "Гонконг" у нас вже були. Залишається нам невідомий штам "Мічиган". Але він має майже ті ж характеристики, що й каліфорнійський штам. Тому ми не очікуємо великого підйому захворюваності.

Коли очікувати початок епідемії

Протягом останніх двох років сезон грипу у нас зміщувався на два тижні вперед. Зазвичай пік захворюваності припадає на кінець січня-початок лютого. Однак в позаминулому сезоні це був кінець грудня. У минулому сезоні це було вже на початку грудня. Тобто певні обставини на земній кулі сприяють тому, що два роки поспіль сезон грипу починався раніше на два тижні. Чому так відбувається - відповіді ми поки не маємо. Зараз Європейське бюро ВООЗ намагається з'ясувати, чому це відбулося.
Але зараз нам до грипу ще дуже далеко. Ще три місяці ми не побачимо в аналізах грипу типу А. І той підйом захворюваності, який ми зараз спостерігаємо, відбувається за рахунок групи респіраторних інфекцій. Діти пішли в школу, почали обмінюватися вірусами, які накопичили протягом літа (вони десь побували, у бабусі, за кордоном), і ми побачили зростання захворюваності в 2-3 рази за перший тиждень початку навчального року.
Грип ми очікуємо не раніше грудня.

Як уберегтися від грипу

Специфічний метод профілактики був і залишається один - вакцинація. Потім, коли починається епідемічний період, це стає захистом людини. Якщо людина не вакцинувалася, то на перший план виходить індивідуальна захист. Це миття рук, уникнення тісних колективів. Тому ми просимо місцеві органи влади під час зростання рівня захворюваності своєчасно повідомляти карантини. Хворому треба надягати маску.

За матеріалами: 24tv.ua/ru/